• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.00
  • Telefon509-598-145
  • E-mailkontakt@fczawiercie.pl

Chirurgia plastyczna w Polsce

Chirurgia plastyczna będzie należała do turystyki medycznej, która w ostatnich latach jest bardzo popularna wśród kobiet z krajów zachodniej Europy.

Popularność operacji plastycznych W klinikach chirurgii plastycznej dominują Niemki, Szwajcarki, Brytyjki czy Irlandki. Większość lekarzy uważa, że najbardziej popularne są te zabiegi, które będą zmniejszać albo powiększać piersi. Nie ma w tym nic dziwnego, że to one również wiążą się z turystyką medyczną. W Wielkiej Brytanii zabieg taki kosztuje 20 tysięcy złotych w Ameryce 30 natomiast w Polsce jedynie 8. Jeśli chodzi o inne popularne zabiegi to będzie to także liposukcja, korekcja uszu, nosa czy powiek a także lifting twarzy. Jeśli chodzi o liposukcję to u nas będzie kosztować najczęściej kilka tysięcy złotych, natomiast w innych krajach unii może być nawet dwa razy droższa. Dlatego w ten prosty sposób tak naprawdę u nas pojawiają się również liczni turyści medycznie z krajów wschodnich.

Gdy chodzi o placówki medyczne, które przyciągają najwięcej osób to będą to oczywiście wszystkie miejsca związane z największymi miastami w naszym kraju. Do popularnej części turystyki medycznej zaliczają się także operacje ortopedyczne. Gdy chodzi o turystykę to właśnie gdy chodzi o ortopedię najczęściej pojawiają się u nas osoby z krajów Zachodniej unii, Rosji oraz Ameryki. Pacjenci decydują się na wymianę stawów kolanowych, biodrowych. Duże znaczenie mają tutaj zarówno niskie ceny takich zabiegów w naszym kraju jak i też fakt, że nasi specjaliści są doskonale do tego przygotowani i posiadają odpowiednie doświadczenie. Zainteresowaniem cieszą się zabiegi, które wykonywane są na rękach: łokciu, nadgarstku czy barku.

Można je wykonywać za kilka tysięcy złotych. Pośród turystyki medycznej sporym zainteresowaniem cieszą się także pobyty rehabilitacyjne, na które decyduje się sporo osób z zagranicy. Wiele osób przyjeżdża do polski i swoją rehabilitację przeprowadza tutaj taniej a jednocześnie dostępność nie jest tutaj żadnym problemem. Cała turystyka medyczna rozwija się doskonale i ma także dla naszej gospodarki coraz większe znaczenie. Ta rola jaką odgrywa może w najbliższym czasie dalej wzrastać, ponieważ zainteresowanie zabiegami jest naprawdę duże.

Aneta Zając

Lekarz ortopeda, Wrocław