• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.00
  • Telefon509-598-145
  • E-mailkontakt@fczawiercie.pl

Turystyka stomatologiczna w Polsce

Cudzoziemcy, którzy decydują się przyjechać do naszego kraju, aby skorzystać z usług medycznych najczęściej pojawiają się będą w gabinetach dla chirurgów plastycznych.

Zabiegi chirurgii plastycznej Po tym będzie na drugim miejscu stomatologia. Odsetek osób, które chcą leczyć się u Polskich specjalistów od stomatologii będzie sięgać nawet 10% spośród tych wszystkich osób, które pojawiają się u nas, by korzystać z zalet tak zwanej turystyki medycznej. Trzeba powiedzieć, że jest to naprawdę sporo, ale nasz potencjał jest dużo większy. Często okazuje się, że nasze możliwości nie są wykorzystywane dlatego, że nasz kraj nie stara się promować takich usług. Nie ma w tym względzie zorganizowanego sposobu działania. Polska nie znajduje się w rankingu krajów, które są największymi dostawcami usług medycznych dla klientów z zagranicy. Związane będzie to z faktem, nieposiadania specjalnego certyfikatu, który odpowiada za potwierdzenie jakości realizowanych usług medycznych w szpitalach.

Posiadanie takiego certyfikatu, jest bardzo ważne gdy chce się należeć do transgranicznego handlu zdrowiem. W Turcji ten certyfikat "The Join Commission International" posiada aż 56 szpitali, natomiast w naszym kraju nie ma go żadna placówka medyczna. To sprawia, że wielu Ukraińców korzystających z turystyki medycznej zamiast pojawić się w naszym kraju decyduje się na wyjazd do dalekich Niemiec czy Izraela. Dlatego pole do popisu, dla naszych rodzimych placówek medycznych jest naprawdę bardzo duże i warto to wykorzystać. Szczególnie, że u nas leczenie jest kilkadziesiąt procent tańsze niż na zachodzie i pacjenci na pewno będą to brali pod uwagę. Jednak kwestią, która będzie bardzo wazna to umiejętność dobrego wypromowania sie o czym tak naprawde niestety nasze placówki często zapominają i z tego wlaśnie powodu zostają często za innymi konkurencyjnymi miejscami.

Kajetan Domaradzki

Pracownik kliniki estetycznej, Warszawa