• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.00
  • Telefon509-598-145
  • E-mailkontakt@fczawiercie.pl

Podróże po zdrowie.

Turystyka medyczna w Polsce jest coraz bardziej widoczna. W ubiegłym roku przybyło do nas ponad 300 tysięcy osób związanych z turystyką medyczną i z roku na rok ta liczba wzrasta.

Pojęcie turystyka medyczna Terminem turystyki medycznej określa się podróże, które mają na celu leczenie, rehabilitację i wypoczynek. Najczęściej odwiedzają nas Anglicy i Niemcy, ale można też spotkać Skandynawian, Włochów i Francuzów. Obecnie podróżowanie między krajami jest bardzo łatwe- linie lotnicze są dobrze zorganizowane, a nasza krajowa baza hotelowa jest bardzo bogata i na wysokim poziomie. Osoby z zagranicy wybierają nasz kraj także ze względu na dużo niższe ceny usług zdrowotnych oraz wysoki poziom naszych specjalistów. Na wyspach nasi rodacy pracują w szpitalach i otwierają liczne przychodnie, gdzie oferują fachową pomoc i porady lecznicze, czym zdobyli duże uznanie wśród wyspiarzy. Dzięki temu, według oficjalnych statystyk podawanych w Wielkiej Brytanii liczba osób zainteresowanych leczeniem w Polsce to około 200 tysięcy rocznie i liczba ta stale rośnie.

Podobnie jest w Niemczech, Irlandii, Szkocji, Holandii czy Norwegii. Współczesna turystyka medyczna stanowi połączenie wizyt lekarskich ze zwiedzaniem i odpoczynkiem. Najczęściej osoby takie odwiedzają lekarzy stomatologów, okulistów, chirurgów plastycznych, kardiologów, ginekologów czy dermatologów. Ceny niektórych usług to nawet 80 procent mniej niż w rodzimych krajach, a same koszty podróży są obecnie również dużo niższe. W przemyśle turystycznym powstało dużo firm organizujących wyjazdy zdrowotne, gdzie łączy wypoczynek z odwiedzinami u odpowiednich specjalistów. Oferują równocześnie kompleksową obsługę turystów wraz z odpowiednimi zniżkami na noclegi, jak i na loty międzykrajowe. Również w internecie można uzyskać wszystkie potrzebne informacje na temat specjalistycznych usług, wizyt i dojazdu, a strony przygotowane w języku angielskim to już standard. Turystyka medyczna zaczyna być też modna w Polsce. Polacy coraz częściej wybierają się zagranicę, aby wykonać niektóre zabiegi, zwłaszcza te gdzie w naszych szpitalach jest długa kolejka oczekiwania, a które później są refinansowane w NFZ.

Ambroży fusion

Właściciel hotelu&spa, Poznań