• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.00
  • Telefon509-598-145
  • E-mailkontakt@fczawiercie.pl

Popularność turystyki medycznej w Polsce

Z każdym rokiem rośnie liczba osób, które pojawiają się w Polsce tylko dlatego, że chcą tutaj skorzystać z rożnych usług medycznych. Istnieje kilka czynników, które decydują o tym, że popularność medycyny estetycznej z roku na rok rośnie i jest tak wiele zwolenników takich możliwości jakie daje nasz rynek.

Duże miasta kierunek turystyki medycznej Przede wszystkim wysoka jakość usług jakie są u nas świadczone to podstawowa sprawa, na jaką trzeba zwrócić uwagę. Wiele klinik zatrudnia w naszym kraju naprawdę doświadczonych specjalistów, którzy będą w stanie zagwarantować jakość usług. Przy tym jednak u nas są zdecydowanie niższe ceny niż w krajach zachodnich. Oczywiście u turystów medycznych największym zainteresowaniem cieszą się nadal nasze największe miasta. Nie dzieje się tak bez powodu. Do tych miast można się także najłatwiej dostać w ramach tanich linii lotniczych a to na pewno ma swoje istotne znaczenie. W Polsce działają liczne kliniki, których oferta patrząc od strony medycznych turystów będzie naprawdę doskonała. Specjalizują się one miedzy innymi w chirurgii estetycznej, stomatologii czy rehabilitacji.

Także nasze ośrodki uzdrowiskowe oraz hotele SPA staraj się cały czas udoskonalać swoją ofertę i bardzo mocno kierują się właśnie w stronę klientów z Europy Zachodniej. Wiele obiektów ma swoich europejskich inwestorów, dzięki czemu profil działalności jest poszerzany i jakość usług jest na wyższym poziomie. Cały czas pojawiają się także reakcje na to co dzieje się na rynku, dzięki czemu nasze placówki dopasowują się do panujących trendów a to także ma swoje istotne znaczenie. Wydawać by się mogło, że w tej branży działać mogą jedynie duże przedsiębiorstwa. Jednak od jakiegoś czasu okazuje się, że także lokalnie działające mniejsze firmy mają możliwość czerpania zysków z tego właśnie, że turystyka medyczna tak dobrze się rozwija. Idą na tym rynku mocne zmiany i trzeba zauważyć, że wszystkie świadczone usługi także nieustannie się zmieniają. Jakość usług jest jednak bardzo ważna, ponieważ jak się okazuje na tą kwestię zwraca uwagę nadal bardzo wielu turystów, dlatego ta kwestia zawsze musi być brana pod uwagę.

Kajetan Domaradzki

Pracownik kliniki estetycznej, Warszawa